Nie od dziś wiadomo, że szkoła w Kościelniku to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Odkrywamy, wspieramy i promujemy talenty rodzące się pod dachem tej szkoły. Wiemy, że gdy dbamy o rozwijanie naszych talentów to spotykamy się sami ze sobą.
Talent, pasja, hobby to piękno, które tkwi w każdym z nas. Odnalezione pomaga nam przetrwać ciężkie chwile, oderwać myśli od emocji, sprawić byśmy stali się jeszcze lepszymi ludźmi. Każdy z nas ma w sobie to coś. Jeden może mniej, drugi więcej ale każdemu talent jest dany. Rozwijajmy go, inwestujmy w siebie, to powoduje uśmiech na naszej twarzy, a jak wiadomo nie od dziś - uśmiech to jedyna krzywa, która wszystko prostuje.
Dzisiejszy dzień był dniem niezwykłym. Festiwal Talent Show pokazał jakie perełki są w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kościelniku.
Dzieci grały, śpiewały, tańczyły, recytowały, trenowały. Była opowieść o pisaniu książek ale i o pasji piłkarskiej. Z instrumentów pojawił się keyboard, gitara i kalimba. Emocjom i wzruszeniom nie było końca.
Było również spotkanie z Panem Pawłem Borońskim, który opowiadał o Rajdzie Koguta, który jest rajdem charytatywnym, pojazdami przynajmniej 20 letnimi. Trasa przebiega z Oławy do Mrągowa. Odbył się również symboliczny start poczciwego Maluszka z przyczepką. Rajd w drodze powrotnej Mrągowo - Oława będzie zbierał oraz promował zbiórki na rzecz naszej uczennicy Zuzi Cieślak.
Na zakończenie zespół muzyczny: Mariusz Zajączkowski (gitara) oraz Julia Hryniewiecka (skrzypce) oczarowali widzów muzyką i śpiewem. Śpiew był niezwykły bowiem śpiewała Hania Zajączkowska oraz Olek Kogut. Olek jest półfinalistą 7 edycji programu The Voice Kids. Chłopiec chętnie i śmiało opowiadał o swojej pasji, o swoim życiu, chętnie również rozdawał autografy.
Doskonały dzień z doskonałym przesłaniem: Nie bój się! Sięgaj Gwiazd - jeśli tylko zechcesz, to wszystko jest w Twoich rękach.
Przedszkolaki składają, a raczej śpiewają najserdeczniejsze życzenia dla swoich Kochanych Mam. :)
Zapraszamy na kolejną wystawę bardzo młodego artysty. Dominik Socha jest w oddziale przedszkolnym lecz patrząc na jego prace można odnieść wrażenie, że są dojrzałe, śmiałe i niebywałe. Chłopiec ma niezwykły dar plastyczny, który śmiało eksponuje.
Brawo Dominiku, zawsze bądź tak kreatywny.
W sobotę 25 maja wzięliśmy udział w kolejnej edycji rajdu Wiosna na Łużycach, który wchodzi w skład cyklu "Turystyka łączy pokolenia". Głównym organizatorem wędrówki jest Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Tym razem trasa wiodła niebieskim szlakiem turystycznym z Lubania do Olszyny. Pogoda i dobry hymor dopisały! :)
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt: "Śniadanie jest najważniejsze!" Szczególne podziękowania skierowano do Pań:
P. Ewelina Biełous,
P. Renata Sidor,
P. Jolanta Socha,
P. Katarzyna Dumińska,
P. Ewa Smentek,
P. Roksana Wołoszyn,
P. Ewelina Kowalewska.
P. Milena Socha.
P. Ewelina Wyszatycka,
P. Monika Rak Kosowska.
Wymienione Mamy zawsze chętnie i z uśmiechem uczestniczyły w tworzeniu przepysznych i zdrowych posiłków.
Jiro Ono, japoński mistrz sushi mawiał : "Tylko jedząc doskonałe potrawy, jesteś w stanie takie przygotować."
Posiłki przygotowane przez rodziców były prawdziwymi dziełami sztuki. Zachwycały swoim wyglądem, sposobem serwowania, a nade wszystko smakiem i wartościami zdrowotnymi.
Tego właśnie chcemy nauczyć uczniów naszej szkoły, by potrafili przygotować zdrowe, kolorowe posiłki, które zjada się z przyjemnością. Równocześnie przekonujemy ich, że śniadanie jest najważniejsze. Dzięki niemu ma się energię do nauki, lepiej koncentruje się podczas lekcji i przede wszystkim ma się więcej energii do zabawy.
Tak wspaniałe, pięknie podane, pełne witamin, śniadanie, to cudowny start w nowy dzień.
Podsumowaniem projektu był teatrzyk o warzywach i owocach przygotowany i doskonale przedstawiony przez uczniów klas I-III.
Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy! :)
Warsztaty mydlarskie dla dzieci - zajęci edukacyjne, tworzenie mydełka.
W minioną sobotę, 18 maja, uczestniczyliśmy w pięknym i szlachetnym wydarzeniu w Kościelnikach Górnych, gdzie uczniowie drugiej klasy zaprezentowali program artystyczny dla Zuzi i Wszystkich Jej Sympatyków.
Dnia 15 maja w Samorządowym Przedszkolu w Kościelniku odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci poznały prosty przepis na naleśniki oraz samodzielnie wyrabiały ciasto. Braly czynny udział w smażeniu. Najwiekszą frajdą była oczywiście degustacja naleśników. :)
25 kwietnia 2024 roku uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w podsumowaniu konkursu: "Współczesna misja, to mniejsza niska emisja. Nie dla smogu". Konkurs zorganizowany był przez RCEE w Lubaniu, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w jego siedzibie. Nasi reprezentanci i tym razem odnieśli sukcesy.
Drużyna w składzie: Bartosz Śpiewak z kl. II, Zuzanna Biełous z kl. III, Laura Smykowska z kl. III zajęła II miejsce w powiecie lubańskim.
Drużna z klas najstarszych VII-VIII w składzie: Amelia Biełous, Dominik Pietrykowski oraz Wiktoria Darowna również zajęła II miejsce wśród szkół naszego powiatu. Gratulujemy!
W ramach akcji prozdrowotnej "Śniadanie jest najważniejsze" wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w śniadaniach przygotowanych przez Radę Rodziców w świetlicy wiejskiej.
Podczas śniadań uczniowie mieli okazję zjeść naprawdę zdrowo i smacznie. Kosztowali kanapki i tosty z kolorowymi pastami, soki ze świeżych jabłek i marchwi, placuszki i naleśniki z miodem, dżemem i konfiturą, herbatki ziołowe, ciasteczka owsiane i korzenne oraz koktajle na bazie maślanki z owocami sezonowymi i bakaliami.
Filmik do obejrzenia na naszym Facebooku:
Mini Galeria - od kilku dni możemy oglądać prace uczennicy Natalii Wilk oraz prace sióstr Natalii i Klaudii Sochy.
W obrazach Natalii Wilk można dostrzec zafascynowanie autorki detalami, proszę spojrzeć na rysunek oka, precyzję rzęs i źrenicy. Wspaniałe prace.
Natomiast obrazy sióstr są przepięknie kolorowe. Żywe barwy dodają realności drzewom i kwiatom. Brawo dziewczynki!
Serdecznie zapraszamy na wystawę.
W miniony czwartek klasa trzecia i czwarta wybrały się do Świeradowa Zdroju na wycieczkę edukacyjną na Zajęcznik (595 m n.p.m.)
Ścieżka edukacyjna powstała w 2012 roku z inicjatywy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Świeradów, a jej celem jest interaktywna edukacja na temat przyrody Gór Izerskich.
Tradycyjne tablice zastąpiono elementami wymagającymi zaangażowania turysty (w formie tabliczek ze zdjęciami czy ruchomych kostek). Łącznie na całej trasie znajduje się dziewięć takich stanowisk.
Ścieżka kusi ławeczkami i stołami, na których zorganizowaliśmy sobie mały piknik.
Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, jednak nasza szkoła obchodziła to święto w miniony wtorek. Plakaty propagujace ekologię, skandowanie haseł o ochronie Ziemi, spacer do lasu, sadzenie drzew i w końcu ognisko z kiełbaskami... tak było 7 maja w Kościelniku. Dziękujemy Panom leśnikomi za umożliwienie aktywnego spędzenia czasu na łonie natury.
Społeczność naszej szkoły już piątek 26 kwietnia uczciła Święto Konstytucji 3. Maja, a tym samym rozpoczęła długi majowy weekend.
Dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-III pojechali do IQlandii w Libercu. Jest to nowoczesne science centrum na terenie Czech. Uczniowie mogli zwiedzać kilka pięter z niezliczoną ilością interantywnych gier, logicznych łamigłówek, wyświetlaczy i symulatorów. Kilka godzin pobytu niestety nie pozwoliło na doświadczenie wszystkich eksperymentów, ponieważ ilość sal, możliwości, wystaw i pokazów jest zbyt wielka jak na jeden dzień pobytu.
Zmęczone i szczęśliwie dzieci wróciły do szkoły w późnych godzinach popołudniowych.
W czwartek 18 kwietnia, uczniowie klasy 2 oraz 3 uczestniczyli w wyjeździe do Multikina w Zgorzelcu, gdzie obejrzeli film: "Za duży na bajki 2".
Przed seansem dzieci miały okazję do zastosowania w praktyce umiejętności matematycznych podczas kupowania przysmaków. Zadanie polegało na oszacowaniu swoich środków pieniężnych, a następnie należało samodzielnie zakupić wybrane produkty. Uczniowie poradzili sobie doskonale.
Prezentowany film spotkał się z pozytywnym przyjęciem, ponieważ dotyczył życiowych, lecz trudnych, doświadczeń głównych bohaterów. Nie brakowało chwil wzruszeń oraz śmiechu podczas seansu.
Po wyjściu z kina dzieci z apetytem zjadły zakupione lody.
Tegoroczny konkurs miał formę stacjonarną, a gościła Nas Jedynka z Lubania. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych - klas młodszych 1-3 i klas starszych 4-8. Organizatorem było Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.
Zasady były takie same: wykonać jak najwięcej przeskoków przez skakankę w czasie 60 sekund.
Stacjonarna forma konkursu okazała się strzałem w dziesiątkę, a sam konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki końcowe.
W grupie młodszej Maja z klasy 3 poprawiła swój najlepszy wynik, wykonując 127 przeskoków, Zuzia, uczennica również klasy 3, wykonała aż 161 przeskoków. Jednak nie wystarczyło to, aby się znaleźć w grupie laureatów.
W grupie starszej najlepszym okazał się nasz Karol z klasy 4, który w swej najlepszej próbie wykonał 196 przeskoków, co wcześniej się nie zdarzało. Nie obeszło się bez przygód, gdyż podczas wcześniejszej z prób skakanka Karola zwyczajnie lub nie przerwała się na dwie części, a najlepszy wynik padł na skakance pożyczonej, za co dziękujemy Panu Piotrowi.
Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza druga reprezentantka z klasy 5, Patrycja, która w swej najlepszej próbie uzyskała 187 przeskoków, co dało Jej 3 miejsce w konkursie.
Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za możliwość wyjazdu do Lubania i zaprezentowania swoich umiejętności.
W ramach realizacji Powiatowego Projektu Edukacyjnego "Szkoła na medal" w kwietniu przystąpiliśmy do realizacji trzeciego zadania. Były to lekcje o zdrowym odżywianiu przeprowadzone według przysłanych scenariuszy. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:
W szkolnej mini galerii, prezentujemy tym razem, prace początkującej artystki, Zuzanny Winiarczyk. Uczennicę fascynują różne tematy, które odwzorowuje w swoich dziełach. Doskonale dobrane kolory ożywiają obrazy i nadają im niepowtarzalny wygląd.
Zachęcamy do zatrzymania się przy wystawie i dostrzeżenia niezwykłości prac.
Piątek 5 kwietnia podczas zajeć programowania przeprowadziliśmy mini turniej w jednej z gier zręcznościowych Doodle Champion Island Games. Było sporo zabawy i dobrej muzyki, a przede wszystkim mało pikseli. Dla wszystkich uczestników zmagań wydrukowano klasyczne kotki z gry na szkolnej drukarce 3D.