Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelniku informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 zdalna praca uczniów będzie podlegać ocenie.
Oceniane będą:
W związku z powyższym bardzo proszę wszystkich uczniów o systematyczną pracę.
Dyrektor Ewa Pietrzyk
Drodzy rodzice, drodzy uczniowie!
Mamy obecnie trudną i nową dla nas wszystkich sytuację związaną z epidemią.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej o konieczności realizacji podstawy programowej musimy poradzić sobie ze zdalnym nauczaniem.
Od początku, przewidując, że sytuacja może potrwać dłużej, poleciłam nauczycielom zamieszczenie na stronie szkoły zadań z różnych przedmiotów dla każdej z klas.
Nowe rozporządzenie MEN, obowiązujące od 25 marca 2020 r. obliguje nas do sprawdzania wykonanych przez uczniów zadań i wystawiania ocen. Po konsultacjach zdecydowałam, że każdy z nauczycieli założy sobie służbową pocztę, której adres podamy na stronie szkoły (sekcja Lekcje zdalne, zakładka Kontakt z nauczycielem). I na ten adres uczniowie będą wysyłać wykonane prace, zdjęcia, zadania. Postaramy się żebyście nie byli za bardzo obciążeni (zarówno rodzice jak i uczniowie) ale jednak prosimy o współpracę i poważne podejście do tematu. Proszę rodziców, żeby wprowadzili dzieciom rytm dnia, gdzie na naukę będą określone godziny. Na razie zadania do wykonania znajdują się na stronie www.spkoscielnik.edupage.org
Będziemy się kontaktować, gdy na naszą służbową pocztę otrzymamy od każdego ucznia maila.
Postaramy się nad systemem pracować i go udoskonalać. Państwa proszę o uwagi i ewentualne propozycje rozwiązań. Proszę kontaktować się e-mailowo ewap603@wp.pl lub telefonicznie 757215235 w godzinach od 10.00-12.00
Z góry dziękuję za współpracę i bądźmy dobrej myśli.
Ewa Pietrzyk - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelniku
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelniku informuje, że na skutek decyzji Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 12 do 25 marca bieżącego roku zajęcia w placówce zostają zawieszone.
W dniach 12 i 13 marca w szkole i przedszkolu nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze.
Natomiast od poniedziałku - 16 marca, do środy - 25 marca uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Kościelnik, 03.03.2020 r.
Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
/przysłowie chińskie/
Drodzy Rodzice
Kwestia czytania książek przez dzieci i młodzież jest coraz większym problemem współczesnych czasów. Większość z nich woli wziąć do ręki telefon, zasiąść przed telewizorem lub komputerem i wejść w świat wirtualny, nierzeczywisty. W porządku, nie jest to takie złe, jednak te czynności nie wpływają tak dobrze na rozwój młodego człowieka, jak czytanie książek.
Zachęcam Was – Rodziców – do wkroczenia w książkowy świat fantazji wspólnie z Waszymi dziećmi, abyście zasiali ziarenko potrzeby czytania w umysłach Waszych pociech i podtrzymywali chęć kontaktu z książką.
Oto kilka powodów dlaczego czytanie książek jest tak ważne:
1. Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo.
2. Książka rozwija myślenie.
3. Książka pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
4. Książka dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej.
5. Książka rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii, wyrabia w nas umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.
6. Książka dodaje sił i zapału, dostarcza nam rozrywki i emocji.
7. Książka uczy nas etyki. Skłania do namysłu nad tym, co słuszne, a co nie, co dobre, a co złe.
9. Książka może wytłumaczyć rzeczywistość i pomóc w rozumieniu zależności.
10. Książka może udowodnić, że często pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź, że na problem da się spojrzeć z różnych stron. Może podpowiedzieć inne sposoby rozwiązywania konfliktów niż przemoc.
11. Książka pomaga nam zrozumieć siebie i innych. Odkrycie, że są inni, którzy myślą jak my, że mamy prawo do swoich odczuć i reakcji, umacnia nasze poczucie własnej wartości.
12. Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek. Z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo i nie trzeba podłączać jej do prądu.
13. Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami.
14. Książki uspokajają i poprawiają sen.
W dzisiejszym świecie czytanie jest umiejętnością konieczną i odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno młodego, jak i dorosłego człowieka. Wiele osób, mimo że potrafi czytać, nie czyta. Natomiast ci, którzy opanują umiejętność czytania, o wiele lepiej poradzą sobie w przyszłym życiu. Dlatego też bardzo ważna jest motywacja do czytania i uczynienie czytania zajęciem fascynującym, interesującym. A kto trafi do świata książek, ten przeżyje moc niesamowitych wrażeń.
nauczyciel języka polskiego
Jolanta Czerwińska-Ścieżka
"Przedszkolaki przyszłością Gminy - równy dostęp do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez stworzenie oddziałów integracyjnych na terenie Gminy Lubań"
Dziś do naszego przedszkola zaprosiliśmy nasze babcie i naszych dziadków z okazji Ich święta. Przez cały tydzień wraz z kolegami klas pierwszych, drugich i trzecich przygotowywaliśmy dla nich niespodziankę. Uczyliśmy się piosenek, pląsów, wierszy i tańców. Wykonaliśmy też upominki, które po występie wręczyliśmy naszym kochanym babuniom i dziadziusiom, a na koniec ich mocno wycałowaliśmy zgodnie z obietnicą.
Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców i Grono Pedagogiczne zapraszają na zabawę karnawałową, która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Kościelniku w dniu 1 lutego 2020 roku. Początek imprezy o godzinie 20.00.
Temat: "Zawody"
Koszt: 100 zł od osoby.
Zapisy w sekretariacie szkoły.
,,O każdym grzecznym dziecku pamięta,
Stary Dziadunio, Mikołaj Święty…’’
5 grudnia uczniowie klas V-VIII udali się na Wycieczkę do IQLandii w Libercu - centrum nauki oferującemu "świat oszałamiających eksperymentów i inteligentnej zabawy". Prawdziwa nauka poprzez zabawę.
Pokaz możliwości cewki Tesli
Symulator trzęsienia ziemi
A w tej wielkiej "pralce" bawiąc się w chomika wytwarzamy prąd XD
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki 2019.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Osiągnięcia uczniów - Jesienne konkursy wiedzy o bioregionie.
'Zdrowa środa' – w ramach współpracy Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców został opracowany program, którego głównym celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu. W klasach odbyły się pogadanki, oglądano filmy edukacyjne oraz wykonano gazetki. Raz w miesiącu, w wyznaczone środy, w wiejskiej świetlicy dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I – VIII wraz z opiekunami uczestniczą w degustacji zdrowych śniadań przygotowanych przez mamy. Wyczarowane przysmaki: kanapki, koktajle, soki, jogurty, koreczki owocowe i herbatka wyglądają apetycznie, kolorowo, a przede wszystkim są zdrowe.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.
Samorząd Uczniowski w ramach wolontariatu zorganizował w szkole dwie duże zbiórki charytatywne.
26 października udaliśmy się na wędrówkę trasą rajdu Jesień na Łużycach. Najpierw krótki przejazd pociągiem do Batowic Lubańskich a stamtąd już pieszo 15km do Lubania. Pogoda dopisała, humory oczywiście też. XD